Mesto spí

Mesto spí

Mesto spí je v poradí štvrtý štúdiový album. Vydaný bol 26.4. 2024 po nekonečných 10 rokoch, od vydania dovtedy posledného albumu. Album obsahuje songy stare aj 10 rokov ako napr. ALFA OMEGA, ktorý bol asi prvý song, ktorý kapela spoločne zložila v terajšej zostave. Väčšina materiálu však vznikla počas karantény COVID-19 kde Tomáš zložil väčšinu hudby aj textov. Ten sa podieľal na všetkých textoch a hudbe a rovnako aj na nahrávaní jednotlivých nástrojov. S bubeníkom Dodisom nahrali vo vlastnej režií komplet bicie a s dycharmi Dankou a Borisom celú dychovú sekciu vo svojom malom štúdiu 3ART. Pod hlavičkou vlastného vydavateľstva 3ART nakoniec kapela vydala aj celý album. 

Na tvorbe textov sa podielal aj Jakub (basa), ktorý s Tomášom produkoval aj značnú časť hudby. Gitary na album nahrával Peter Šima, v ktorého štúdiu MUSAE POLYMNIA  sa dotáčali aj zostávajúce party ako spevy, trombón (ako hosť na CD Ján Múdry). Na nahrávaní spevov sa s Tomášom a Kubom podielal Henri Kliment.

Album obsahuje dva featuringy – spolupráce, v piesni Posledné pivo vystupuje raper TUKO a pesničku Bez teba to dávam si chalani dali s českou kapelou Fast Food Orchestra

Svoj autorský podiel má na piesni Dnešný večer Michal Mickey Novácky z kapely Polemic, ktorý napísal refrén, pôvodne k inej skladbe, v spolupráci s Tomášom, no nakoniec bol použitý v tomto songu.